Tomabud

Kiedy niezbędne okazuje się podposadzkowe osuszanie budynków?

osuszanie podposadzkowe kiedy jest potrzebne warszawaGros ludzi sądzi, że osuszanie podposadzkowe dotyczy wyłącznie budynków wolnostojących, a co za tym idzie osuszanie mieszkań tą metodą jest całkowicie nieuzasadnione. Tymczasem wskazaniem do przeprowadzenia profesjonalnego osuszania podposadzkowego często nie jest typ budynku, a skala zalania. W obliczu wielowarstwowych konstrukcji podłóg tradycyjne osuszanie budynków i mieszkań często okazuje się bezskuteczne.

Standardowe konstrukcje podłóg składają się z co najmniej czterech warstw. Na górze mamy posadzkę, pod która jest jastrych wraz z warstwą wyrównującą i podkładową. Jeszcze głębiej znajdziemy izolację termiczną i przeciwwilgociową, a na samym dole podłoże. Oczywiście konstrukcja podłogi różni się w zależności od typu budynku i w obiektach z tzw. wielkiej płyty, gdzie panele podłogowe najczęściej układa się bezpośrednio na betonowej posadzce lub wylewce samopoziomującej stosując tylko cienką warstwę pianki montażowej po poważnym zalaniu często nie ma czego ratować. Wówczas po zdjęciu wierzchniej warstwy wykończeniowej, posadzkę można spróbować wysuszyć wykorzystując do tego tę samą technologię, co w przypadku osuszania ścian. Ten sam proces będzie wyglądał zupełnie inaczej w kamienicy oraz w domu jednorodzinnym. W przypadku domu jednorodzinnego dodatkową zmienną będzie podpiwniczenie, bądź jego brak. Tak czy inaczej, wszędzie tam, gdzie podczas zalania doszło do penetracji przez wodę wielowarstwowych części podłóg niezbędnym może okazać się podposadzkowe osuszanie budynku.

Na czym polega osuszanie podposadzkowe?

Podłogi buduje się z wielu warstw nie bez przyczyny. Poszczególne warstwy mają zapewnić odpowiednią izolację termiczną, akustyczną i przeciwwilgociową. Nie bez znaczenia jest również konieczność osiągnięcia równej powierzchni oraz równomiernego przenoszenia obciążeń. Niestety w sytuacji, kiedy dochodzi do zalania woda przedostając się do kolejnych warstw podłogi zostaje między nimi trwale uwięziona i nie ma szans odparować bez pomocy z zewnątrz. Jednym ze sposobów pozbycia się wilgoci z poszczególnych warstw podłogi jest rozebranie posadzki. Jest to metoda niezwykle inwazyjna, a ze względu na specyfikę wysychania naturalnego poszczególnych warstw podłogi wykonanych z różnych materiałów także czasochłonna. Alternatywą są metody podposadzkowego osuszania budynków, które pozwalają na pozbycie się wilgoci z podłogi bez konieczności jej demontażu.

drewniana podłoga

Decydując się na mechaniczne osuszanie posadzki mamy pewność, że w poszczególnych warstwach podłogi nie wytworzy się środowisko sprzyjające gwałtownemu rozwojowi mikroorganizmów, grzybów i pleśni. W ten sposób ograniczymy również do minimum ryzyko degradacji konstrukcji podłogi, ścian oraz stropów, które nasiąkają w wyniku kapilarnego podciągania wilgoci lub grawitacyjnego spływu wody, do którego może dojść w wyniku zalania wyższych kondygnacji budynku.

Kiedy można skorzystać z osuszania podposadzkowego budynków?

Osuszanie podposadzkowe to metoda przeznaczona do osuszania podłóg niezależnie od stopnia ich zalania. Z jej zalet możemy skorzystać po awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej lub centralnego ogrzewania, jak również po zalaniach atmosferycznych i powodziowych.

Osuszanie podposadzkowe to skuteczne rozwiązanie problemów z wilgocią w pomieszczeniach. Dzięki usunięciu nadmiaru wilgoci z podłoża można zapobiec problemom z pleśnią, poprawić jakość powietrza wewnątrz budynku i chronić wykończenie podłogi przed uszkodzeniami. Korzystając z profesjonalnych usług osuszania podposadzkowego, można cieszyć się suchym i zdrowym środowiskiem w swoim domu lub miejscu pracy.

Nie wahaj się skonsultować z profesjonalistą, aby uzyskać dokładne informacje i wsparcie w zakresie osuszania podposadzkowego. Zapewnij sobie komfort i ochronę przed problemami z wilgocią poprzez zastosowanie skutecznych rozwiązań osuszania podposadzkowego.

Nasza ocena:
[Oceny: 2 Średnia ocen: 5]
ZADZWOŃ