Tomabud

Na czym polega osuszanie po zalaniu?

Zalanie mieszkania to kłopotliwy problem, który może skutecznie uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Warto zawsze podejść do niego z należytą uwagą, bez względu na to, co było jego przyczyną. Zarówno awaria instalacji wodnej w mieszkaniu, jak i u sąsiadów mogą skutkować podobnymi konsekwencjami, a najważniejsze jest szybkie usunięcie ich skutków. W takim przypadku polecamy kompleksowe usługi osuszania budynków, mieszkań, biur i pomieszczeń po zalaniu, w tym osuszanie ścian i całych budynków. Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób, które doświadczyły awarii sieci c.o. lub kanalizacyjnej, jak i tych, którym przydarzyła się klęska żywiołowa, np. powódź lub burza. W razie potrzeby reagujemy szybko, aby zminimalizować straty i skutki zalania.

Co zrobić w przypadku zalania?

Osuszenie mieszkania po zalaniu wymaga podjęcia szybkich i skutecznych działań. Oto kilka kroków, które mogą pomóc w osuszeniu zalanej przestrzeni:

  1. Wyłącz źródło wody – jeśli źródło wody nie zostało wyłączone, należy to zrobić, aby zatrzymać napływające wody.
  2. Usuń zgromadzoną wodę – należy usunąć wodę z zalanej przestrzeni przy użyciu odkurzacza wodno-powietrznego lub pompy.
  3. Wysusz zawilgocone miejsca – po usunięciu wody z zalanej przestrzeni, należy usunąć wilgoć ze ścian i podłóg. Można to zrobić przy użyciu wentylatorów, promienników ciepła, osuszaczy powietrza lub innych profesjonalnych narzędzi do osuszania.
  4. Usuń uszkodzone elementy – jeśli wilgoć zniszczyła meble, dywany, tapicerkę lub inne elementy, należy je usunąć, aby zapobiec rozwojowi pleśni i bakterii.
  5. Staraj się zapobiegać pleśni – należy zastosować środki chemiczne lub naturalne, aby zapobiec rozwojowi pleśni i bakterii.

Jakie są najpopularniejsze przyczyny zalania?

Najpopularniejszymi przyczynami zalania mieszkań są awarie w instalacjach wodnych i kanalizacyjnych, wycieki z rur, nieszczelności wokół okien i drzwi, a także skutki klęsk żywiołowych, takich jak powodzie czy silne deszcze. W przypadku awarii instalacji wodnej, często przyczyną jest uszkodzenie zaworu lub rury, co prowadzi do niekontrolowanego wycieku wody. W przypadku instalacji kanalizacyjnej przyczyną może być blokada rury lub uszkodzenie przepustnicy. W przypadku wycieków z rur przyczyną często są starzejące się rury, korozja lub uszkodzenia mechaniczne. Nieszczelności wokół okien i drzwi mogą być spowodowane nieprawidłową instalacją lub zużytymi uszczelkami, natomiast klęski żywiołowe mogą spowodować poważne zalanie budynku przez wodę deszczową lub wody z rzek.

Dlaczego warto wykonać osuszanie po zalaniu?

Podczas zalania nie tylko meble i sprzęty mogą ulec uszkodzeniu, ale również elementy budowlane. Woda, która gromadzi się w budynkach i mieszkaniach, bardzo szybko wnika w posadzki, ściany i podłogi. Bez profesjonalnego osuszania może to prowadzić do powstawania pleśni i grzybów w wilgotnych pomieszczeniach. Dlatego niezwłoczne rozpoczęcie procesu osuszania po zalaniu jest niezwykle istotne.

Wilgoć, która zebrała się pod posadzką i w ścianach, w odpowiednich warunkach może odparować od kilku do kilkunastu dni. Jednak w skrajnych przypadkach może być to proces wielomiesięczny lub nawet niemożliwy do zrealizowania bez specjalistycznego osuszania.

Metody osuszania po zalaniu

W przypadku zalania lub zawilgocenia budynku, należy zawsze zwrócić uwagę na odpowiednie dobranie metody osuszania. W naszej firmie specjalizujemy się w stosowaniu metody dostosowanej do konstrukcji budynku oraz rodzaju zalania.

W przypadku zalanej podłogi, należy pamiętać, że istnieje duże ryzyko, że trzeba będzie osuszyć również warstwę izolacji. W tym celu stosujemy specjalne pompy ciśnieniowe i podciśnieniowe, które umożliwiają wtłoczenie suchego powietrza w warstwy izolacyjne.

Jeśli natomiast zalane lub zawilgocone są ściany bez warstwy izolacyjnej, wystarczy zastosować metodę kondensacyjną, która polega na użyciu odpowiedniego osuszacza powietrza. Ważne jest, aby zacząć proces osuszania jak najszybciej, ponieważ wilgoć wnikająca w materiały budowlane może prowadzić do powstania pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla zdrowia ludzi i mogą powodować trwałe uszkodzenia konstrukcji budynku.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług osuszania po zalaniu?

Nasza firma oferuje kompleksową usługę osuszania, zarówno całych budynków, jak i pojedynczych pomieszczeń. Posiadamy wysokiej jakości sprzęt od renomowanych producentów oraz doświadczonych fachowców, którzy służą pomocą i odpowiadają na pytania. Dodatkowo, przygotujemy pełną dokumentację potrzebną dla towarzystwa ubezpieczeniowego. Nasza oferta zapewnia skuteczną pomoc w rozsądnych cenach, dzięki czemu nie musisz przepłacać.

Wyróżnia nas:

  • Wysoka skuteczność
  • Profesjonalny sprzęt osuszający
  • Darmowy transport urządzeń
  • Oferujemy profesjonalne pomiary wilgotności oraz lokalizację wycieków

Ile trwa osuszanie po zalaniu?

Czas osuszania budynków zależy od kilku czynników, w tym od ilości wody, która spowodowała zalanie, od zakresu i obszaru zawilgocenia oraz rodzaju i właściwości materiałów budowlanych. Zwykle trwa to od 7 do 14 dni, ale w przypadku bardzo dużych zalań może trwać nawet 21 do 30 dni.

Co robić w przypadku zalania?

Najważniejsze kroki po zalaniu to: usunięcie zalegającej wody i materiałów łatwo chłonących wilgoć oraz zadbanie o cyrkulację i wymianę powietrza, szczególnie w przypadku zalanych mebli. W razie potrzeby można skontaktować się z naszymi specjalistami, którzy udzielą fachowej porady.

Dlaczego warto osuszyć budynek po zalaniu?

Przy dużych szkodach zalaniowych konieczne jest mechaniczne osuszanie budynku, ponieważ wilgoć w materiałach budowlanych nie odparuje samoistnie przez 2-3 lata, co może doprowadzić do korozji biologicznej. Przy mniejszych szkodach, np. zaciekach na stropie o powierzchni 0,5m², istnieje szansa na samoistne odparowanie w ciągu kilku tygodni, ale należy wykonać pomiar wilgotności, aby stwierdzić konieczność osuszania lub prac remontowych. Kontakt z nami pozwoli na uzyskanie fachowej porady specjalisty.

Nasza ocena:
[Oceny: 1 Średnia ocen: 5]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now ButtonZADZWOŃ