Badania termowizyjne przy użyciu kamery

Termowizja nazywana jest również termografią. Bardzo popularne w ostatnich latach badanie polega na rejestrowaniu promieniowania cieplnego, które emitowane jest przez dane ciało fizyczne. Badanie kamerą termowizyjną wiąże się bezpośrednio ze zobrazowaniem, w paśmie średniej podczerwieni (zakres długości fal sięga od 900 do 1400 nm) ciepła, które emitowane jest przez dany obiekt. Termowizja pozwala na zarejestrowanie promieniowania cieplnego w zakresie temperatury, którą można spotkać w codziennych warunkach.

badania termowizyjne Warszawa

Badanie termowizyjne pozwala na określenie precyzyjnej temperatury danego obiektu. Bardzo często ten rodzaj badań przeprowadzany jest na budynkach – pomaga to określić poziom emitowanego ciepła oraz jego utratę (zarówno w przypadku bloków mieszkalnych, jak i domów). Badania termowizyjne pozwalają na zlokalizowanie w budownictwie miejsc, w których dochodzi do znacznej utraty ciepła. Miejsca te określane są mostami termicznymi, punktami rosy. Dzięki temu można uzyskać niezbędne informacje dotyczące stanu oraz jakości ocieplonego obiektu.
Badania termowizyjne pomagają także w wykryciu wszelkich nieprawidłowości związanych z utratą ciepła w budynku. Termowizja znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie, jednak skutecznie jest stosowana również w energetyce, ciepłownictwie oraz medycynie. Dzięki raportowi, jaki uzyskuje się podczas badań, możliwe jest podjęcie odpowiednich działań, podczas których dokonuje się uszczelnienia danych miejsc i ogranicza się utratę ciepła. Uszczelnienie mostów termicznych w okresie grzewczym pozwala na oszczędności wynikające z ogrzewania obiektu.

Termowizja w budownictwie

Badania z zastosowaniem kamery termowizyjnej mają szerokie zastosowanie w przemyśle, jednak coraz częściej wykorzystuje się je w budownictwie. Termowizja znajduje wiele zastosowań w tej dziedzinie, a uzyskane raporty pomagają w diagnostyce anomalii.
Badanie kamerą termowizyjną obejmuje nie tylko wszystkie ściany zewnętrzne danego obiektu. Podczas badania sprawdzane są okna, drzwi, dachy, jak i podłogi. Po wykonanym remoncie można dokładnie zbadać stan wykonania prac i w razie konieczności zlokalizować oraz uszczelnić newralgiczne miejsca. Jest to bardzo często wykorzystywane badanie, jeżeli chodzi o odbiór techniczny mieszkania.

Nasze usługi świadczymy na terenie miasta Warszawa, w dzielnicach takich jak Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów oraz w miastach: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Mińsk Mazowiecki, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Serock.

CENNIK

Mieszkania:

Badanie kamerą termowizyjną =200 zł

Badanie kamerą termowizyjną z raportem 300zł

 

Domy:

Badanie kamerą termowizyjną 300 zł

Badanie kamerą termowizyjną z raportem 400zł

 

  • Ceny podane są cenami netto, do każdej z usług należy doliczyć 23% podatku