Odbiór techniczny mieszkania – prawa oraz obowiązki nowego właściciela

 

Odbiór techniczny od developera związany jest z podpisaniem protokołu, na mocy którego nowy nabywca zobowiązany jest do utrzymania danego mieszkania oraz ponoszenia kosztów z tym związanym. Bardzo ważne jest, aby podczas podpisywania takiego dokumentu zawrzeć wszelkie usterki – odpowiada za nie developer, który zobowiązany jest również do ich usunięcia, tak, aby nowy właściciel nie ponosił dodatkowych kosztów podczas późniejszego użytkowania lokum. Należy tutaj również podkreślić, że w momencie odbierania kluczy do mieszkania, nowy właściciel jest również zobowiązany do przestrzegania instrukcji korzystania z nowego lokum – np. do niezasłaniania wentylacji w celu swobodnej cyrkulacji powietrza.

odbiory techniczne mieszkań Warszawa
odbiór mieszkania od dewelopera

Odbiór techniczny mieszkań – na czym polega?

Odbiór mieszkania od developera polega na spotkaniu, podczas którego dokonuje się oględzin danej inwestycji. Przedstawiciel ze strony developera jest zobowiązany do zapisania wszelkich uwag oraz usterek, jakie zgłosi klient. Od momentu podpisania dokumentu, który zawiera ewentualne uwagi, developer ma 14 dni na ustosunkowanie się do nich oraz 30 dni na ich usunięcie (z uwzględnieniem, że część prac może potrwać dłużej niż ten termin). Przykładem może być pęknięte okno lub uszkodzona rama okienna. Wówczas czas oczekiwania na usunięcie danej usterki może ulec wydłużeniu ze względu na czas dostawy nowych części.

Odbiory mieszkań – najczęstsze sytuacje

Klient odbierający mieszkanie może spotkać się z kilkoma bardzo częstymi scenariuszami po odbiorze swojego lokum. Najczęściej spotykanymi są:

 • Podpisanie protokołu odbioru mieszkania, które zawiera listę usterek oraz odebranie kluczy do mieszkania. Klient przyjmuje obowiązek utrzymywania mieszkania oraz stosowania się do instrukcji jego użytkowania. Developer zachowuje jeden klucz zapasowy, który posłuży do usunięcia usterek, jakie zgłosił klient.
 • Sytuacja dokładnie taka sama jak wyżej, z tą różnicą, że klient zachowuje komplet kluczy. Zobowiązuje się on wówczas udostępnić mieszkanie ekipie budowlanej developera w celu usunięcia usterek.
 • Klient nie podpisuje protokołu odbioru mieszkania. Wówczas developer jest zobowiązany do usunięcia usterek i umówienia kolejnego terminu spotkania.

Odbiory techniczne mieszkań – Warszawa

Nasza firma, dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz odpowiednim urządzeniom (np. badanie kamerą termowizyjną), oferuje usługi mające na celu sprawdzenie mieszkania lub domu i znalezieniu wszelkich usterek, które powinny zostać usunięte przez developera. Zajmujemy się także kompleksowymi remontami mieszkań oraz osuszaniem.

Nasze usługi świadczymy na terenie miasta Warszawa, w dzielnicach takich jak Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów oraz w miastach: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Mińsk Mazowiecki, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Serock, Jabłonna, Chotomów, Wieliszew, Nieporęt, Tłuszcz, Zegrze, Babice, Brwinów,  Nadarzyn,  Żyrardów, Mszczonów, Tarczyn, Raszyn, Komorów, Łomianki, Błonie.

CENNIK ODBIORU MIESZKANIA

Cennik mieszkań w stanie Developerskim na terenie Warszawy, w zależności od pow. użytkowej:

 • Do 50 m2- 260 zł
 • Od 50,01-70 – 280 zł
 • Od 70,01- 90 – 300 zł
 • Od 90,01-110 – 330 zł
 • 0d 110,01 – 350 zł

* jeśli stan pod klucz do każdej ceny +30 zł

** Jeśli mieszkanie  znajduje się poza Warszawą (powiat graniczący z Warszawą) + 30 zł

CENNIK ODBIORU DOMU

Cennik Domów/segmentów w stanie deweloperskim na terenie Warszawy, w zależności od powierzchni użytkowej:

 • Do 100 m2 – 350 zł
 • Od 100,01 do 150 – 400 zł
 • Od 150,01 do 200 – 450 zł
 • Powyżej 200,01- wycena indywidualna

* jeśli stan pod klucz do każdej ceny +60 zł

** Jeśli mieszkanie  znajduje się poza Warszawą (powiat graniczący z Warszawą) + 30 zł