Badania termowizyjne przy użyciu kamery

Termowizja nazywana jest również termografią. Bardzo popularne w ostatnich latach badanie polega na rejestrowaniu promieniowania cieplnego, które emitowane jest przez dane ciało fizyczne. Badanie kamerą termowizyjną wiąże się bezpośrednio ze zobrazowaniem, w paśmie średniej podczerwieni (zakres długości fal sięga od 900 do 1400 nm) ciepła, które emitowane jest przez dany obiekt. Termowizja pozwala na zarejestrowanie promieniowania cieplnego w zakresie temperatury, którą można spotkać w codziennych warunkach.

badania termowizyjne Warszawa

Badanie termowizyjne pozwala na określenie precyzyjnej temperatury danego obiektu. Bardzo często ten rodzaj badań przeprowadzany jest na budynkach – pomaga to określić poziom emitowanego ciepła oraz jego utratę (zarówno w przypadku bloków mieszkalnych, jak i domów). Badania termowizyjne pozwalają na zlokalizowanie w budownictwie miejsc, w których dochodzi do znacznej utraty ciepła. Miejsca te określane są mostami termicznymi, punktami rosy. Dzięki temu można uzyskać niezbędne informacje dotyczące stanu oraz jakości ocieplonego obiektu.
Badania termowizyjne pomagają także w wykryciu wszelkich nieprawidłowości związanych z utratą ciepła w budynku. Termowizja znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie, jednak skutecznie jest stosowana również w energetyce, ciepłownictwie oraz medycynie. Dzięki raportowi, jaki uzyskuje się podczas badań, możliwe jest podjęcie odpowiednich działań, podczas których dokonuje się uszczelnienia danych miejsc i ogranicza się utratę ciepła. Uszczelnienie mostów termicznych w okresie grzewczym pozwala na oszczędności wynikające z ogrzewania obiektu.

Termowizja w budownictwie

termowizja
Badania z zastosowaniem kamery termowizyjnej mają szerokie zastosowanie w przemyśle, jednak coraz częściej wykorzystuje się je w budownictwie. Termowizja znajduje wiele zastosowań w tej dziedzinie, a uzyskane raporty pomagają w diagnostyce anomalii.
Badanie kamerą termowizyjną obejmuje nie tylko wszystkie ściany zewnętrzne danego obiektu. Podczas badania sprawdzane są okna, drzwi, dachy, jak i podłogi. Po wykonanym remoncie można dokładnie zbadać stan wykonania prac i w razie konieczności zlokalizować oraz uszczelnić newralgiczne miejsca. Jest to bardzo często wykorzystywane badanie, jeżeli chodzi o odbiór techniczny mieszkania czy osuszanie.

Nasze usługi świadczymy na terenie miasta Warszawa, w dzielnicach takich jak Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów oraz w miastach: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Mińsk Mazowiecki, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Serock, Jabłonna, Chotomów, Wieliszew, Nieporęt, Tłuszcz, Zegrze, Babice, Brwinów,  Nadarzyn,  Żyrardów, Mszczonów, Tarczyn, Raszyn, Komorów, Łomianki, Błonie.

CENNIK

Mieszkania:

Badanie kamerą termowizyjną =200 zł

Badanie kamerą termowizyjną z raportem 300zł

 

Domy:

Badanie kamerą termowizyjną 300 zł

Badanie kamerą termowizyjną z raportem 400zł

 

  • Ceny podane są cenami netto, do każdej z usług należy doliczyć 23% podatku