Tomabud

Próby szczelności instalacji wodnej

Oferujemy usługę wykrywania nieszczelności instalacji wodnej (próby ciśnieniowe), która skierowana jest do klientów prywatnych oraz biznesowych z terenu miasta Warszawa oraz okolicznych miast. Przeprowadzamy próbę szczelności instalacji wodnej w każdym obiekcie, niezależnie od jego przeznaczenia oraz daty budowy.

 • Próby ciśnieniowe

 • Próby szczelności

Pomiary wilgotności

Przy pomocy bezinwazyjnych urządzeń pomiarowych jesteśmy w stanie szybko zlokalizować źródło zawilgocenia i dobrać najlepszą metodę osuszania.

Lokalizacja wycieków

Dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu, jesteśmy w stanie wykryć wycieki z instalacji Centralnego Ogrzewania oraz Ciepłej Wody Użykowej.

Wynajem osuszaczy

Oferujemy do wynajęcia szeroki wybór osuszaczy kondensacyjnych, wentylatorów oraz maszyn do osuszania warstw podposadzkowych.

osuszanie-posadzki-podlogi-paneli

Próby ciśnieniowe

Zalecamy wykonywanie próby ciśnieniowej w przypadku wycieku z instalacji wodnej lub po zakończeniu prac montażowych, np. urządzeń sanitarnych. Próba ciśnieniowa pozwoli na wykrycie nieszczelności lub potwierdzenie szczelności nowej instalacji poprzez zwiększenie ciśnienia w instalacji i wykluczenie możliwości rozszczelnienia.

Należy szczególnie zalecać wykonywanie takiej próby, gdy część instalacji zostanie stale zabudowana, aby szybko wykryć wszelkie nieszczelności i uniknąć dodatkowych kosztów.

Zalecamy przeprowadzenie wykrywania wycieków wody podczas wykonywania instalacji w obiektach nowopowstających, podczas modernizacji instalacji w obiektach już eksploatowanych oraz podczas rozbudowy instalacji.

Jak przeprowadzamy próbę nieszczelności instalacji

Pierwszym krokiem jest napełnienie instalacji zimną wodą i dokładne jej odpowietrzenie. Następnie przeprowadzana jest próba ciśnieniowa, składająca się z dwóch etapów: badania wstępnego oraz badania głównego.

Badanie wstępne polega na podniesieniu ciśnienia próbnego trzykrotnie w odstępach 10-cio minutowych, a następnie obserwuje się instalację przez kolejne 30 minut w celu wykrycia ewentualnych przecieków lub nieszczelności. Po upływie 30 minut, spadek ciśnienia w instalacji nie może przekroczyć 0,6 bara.

Badanie główne polega na podniesieniu ciśnienia instalacji do wartości próbnej przez określony czas w zależności od rodzaju instalacji:

 • 2 godziny dla standardowej kanalizacji wodno-kanalizacyjnej,
 • 2 godziny dla standardowej instalacji centralnego ogrzewania,
 • 24 godziny dla ogrzewania podłogowego.

Po upływie czasu badania głównego, spadek ciśnienia w instalacji nie może przekroczyć 0,2 bara. W trakcie badania głównego, przeprowadza się również wizualną ocenę szczelności wykonanych połączeń.

Warto zaznaczyć, że przebieg lokalizacji wycieków wody może się nieco różnić w zależności od gazu zastosowanego do podniesienia ciśnienia w instalacji.

 • 100% skuteczność

 • Konkurencyjne ceny

 • Wieloletnie doświadczenie

 • Działamy 24/7

 • Transport urządzeń GRATIS

Opinie naszych Klientów

5/5
Bardzo polecam usługę wykonywaną przez Pana Tomasza - punktualnie, profesjonalnie i uczciwie. Pan Tomasz pomógł mi przy odbiorze mieszkania, znalazł wszystkie niedociągnięcia i zajął się negocjacjami z inżynierem. Dziękuję za pomoc i za zaangażowanie. Ze świecą szukać takich fachowców w dzisiejszych czasach😁
Piotr
5/5
Jestem pełen podziwu dla profesjonalizmu Pana Tomka. Bardzo szczegółowy, dysponujący profesjonalnym sprzętem fachowiec od odbioru mieszkań. Wyłapał rzeczy na które sam nigdy bym nie zwrócił uwagi. Zdecydowanie polecam i cieszę się, że w tak ważnym dniu miałem że sobą tak wysokiej klasy specjalistę.
Bytek
5/5
Bardzo dobry kontakt i profesjonalnie wykonana usługa. Pan Tomasz pomógł mi z mieszkaniem po zalaniu. Przez telefon dostałem dokładne informacje jak będzie przebiegała taka usługa, wyjaśniliśmy kwestie dojazdu i określiliśmy cenę. Mam nadzieję, że już nie będę potrzebował tego rodzaju usług, ale jeżeli jeszcze raz mnie zaleje, to wiem gdzie się odezwać po pomoc.
Mateusz
5/5
Znalezienie wycieku kamerą termowizyjną dla Pana Tomasza nie jest problemem. Pełen profesjonalizm, bo po rozkuciu płytek i wylewki okazało się że wyciek jest dokładnie w miejscu, które wskazała kamera Pana Tomasza. Do tego garść cennych porad. Polecam.
Irek
5/5
4.6/5

Oddział Jasienica

Oddział Warszawa
Icchoka Lejba Pereca, Wola

LOKALIZACJA WYCIEKÓW - CENNIK

Usługi świadczymy na terenie Warszawy i w okolicach.
 • Wycena lokalizacji ustalana jest indywidualnie zależnie od wielkości powierzchni.

FAQ

Często zadawane pytania

Co mam zrobić kiedy zalało mi mieszkanie?

Po zauważeniu cieknącej wody zalecamy jak najszybciej zlokalizować źródło awarii i postarać się ograniczyć straty. Zależnie od źródła zalania można m.in. zakręcić zawór czy udać się do sąsiada. W następnej kolejności należy udokumentować zalanie mieszkania oraz skontaktować się z firmą zajmującą się osuszaniem.

Kiedy można rozpocząć proces osuszania?

Proces osuszania możemy zacząć dopiero wtedy kiedy mamy pewność, że wyeliminowaliśmy przyczynę zalania. W przeciwnym razie osuszanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Jak długo będzie trwać osuszanie?

Czas osuszania zależny jest od powierzchni zalanego pomieszczenia oraz poziomu zawilgocenia. Określamy bardziej dokładny czas trwania usługi po dokonaniu pomiaru wilgotności.

Ile kosztuje osuszanie po zalaniu?

Koszt osuszania jest zależny od wielkości zawilgoconej powierzchni, czyli od liczby pracujących urządzeń oraz od długości ich pracy.

Czy firma TomaBud dowozi do klienta sprzęt do osuszania?

Firma TomaBud dowozi sprzęt do osuszanie GRATIS (bez dodatkowej opłaty).

firma budowlana warszawa

OSUSZANIE PO ZALANIU

ODBIORY MIESZKAŃ

Nasza ocena:
[Oceny: 0 Średnia ocen: 0]
ZADZWOŃ