Tomabud

Osuszanie po zalaniu
Warszawa

Oferujemy profesjonalne usługi osuszania mieszkań, budynków i domów po zalaniu na terenie Warszawy i okolic.

 • Osuszanie z wilgoci technologicznej

 • Osuszanie po zalaniu

 • Osuszanie mieszkania

 • Osuszanie budynku

 • Wynajem sprzętu do osuszania

Pomiary wilgotności

Przy pomocy bezinwazyjnych urządzeń pomiarowych jesteśmy w stanie szybko zlokalizować źródło zawilgocenia i dobrać najlepszą metodę osuszania.

Lokalizacja wycieków

Dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu, jesteśmy w stanie wykryć wycieki z instalacji Centralnego Ogrzewania oraz Ciepłej Wody Użykowej.

Wynajem osuszaczy

Oferujemy do wynajęcia szeroki wybór osuszaczy kondensacyjnych, wentylatorów oraz maszyn do osuszania warstw podposadzkowych.

osuszanie-po-zalaniu-warszawa-cennik

Osuszanie Warszawa - Dlaczego warto?

Firma TomaBud to lider jeżeli chodzi o fachowe osuszanie po zalaniu oraz osuszanie z wilgoci. Specjalizujemy się m.in. w osuszaniu mieszkań, osuszaniu budynków, domów oraz osuszaniu ścian i podłóg. Korzystamy z najnowocześniejszych urządzeń osuszających gwarantujących wysoką skuteczność oraz jakość wykonywanych usług.

Osuszanie mieszkań i budynków po zalaniu w Warszawie

Nasza firma świadczy profesjonalne usługi związane z osuszaniem mieszkań, domów i innych budynków czy pomieszczeń na terenie Warszawy oraz okolic (działamy na terenie całego województwa mazowieckiego). Pomagamy pozbyć się wilgoci technologicznej oraz osuszyć po zalaniu przez sąsiada lub po awarii wodno-kanalizacyjnej. Jako firma budowlana posiadamy bogate wieloletnie doświadczenie w profesjonalnym osuszaniu mieszkań i budynków po zalaniu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług osoby, które są zainteresowane osuszaniem murów, podłóg, tarasów, dachów czy usuwaniem wilgoci. Oprócz usług osuszania oferujemy także wynajem osuszaczy.

 

Osuszanie budynków Warszawa

Osuszanie budynków przeprowadzamy w sposób skuteczny, profesjonalny, oferując przy tym korzystne ceny. Działamy szybko i sprawnie. Zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na wszystkie zadawane pytania.

 • 100% skuteczność

 • Konkurencyjne ceny

 • Wieloletnie doświadczenie

 • Działamy 24/7

 • Transport urządzeń GRATIS

OSUSZANIE - CENNIK

Usługi świadczymy na terenie Warszawy i w okolicach. Powyżej 5 dni wynajmu, dostawa gratis.
 • WYNAJEM SPRZĘTU
 • Osuszacz kondensacyjny od 35 zł/doba netto
 • Maszyna do osuszania warstw podposadzkowych od 200 zł/doba netto
 • wentylator 10 zł/doba netto
 • pomiar wilgotności od 150 zł netto
 • USŁUGA OSUSZANIA
 • Usługa wyceniana indywidualnie w zależności od ilości sprzętu.

Opinie naszych Klientów

5/5
Bardzo polecam usługę wykonywaną przez Pana Tomasza - punktualnie, profesjonalnie i uczciwie. Pan Tomasz pomógł mi przy odbiorze mieszkania, znalazł wszystkie niedociągnięcia i zajął się negocjacjami z inżynierem. Dziękuję za pomoc i za zaangażowanie. Ze świecą szukać takich fachowców w dzisiejszych czasach😁
Piotr
5/5
Jestem pełen podziwu dla profesjonalizmu Pana Tomka. Bardzo szczegółowy, dysponujący profesjonalnym sprzętem fachowiec od odbioru mieszkań. Wyłapał rzeczy na które sam nigdy bym nie zwrócił uwagi. Zdecydowanie polecam i cieszę się, że w tak ważnym dniu miałem że sobą tak wysokiej klasy specjalistę.
Bytek
5/5
Bardzo dobry kontakt i profesjonalnie wykonana usługa. Pan Tomasz pomógł mi z mieszkaniem po zalaniu. Przez telefon dostałem dokładne informacje jak będzie przebiegała taka usługa, wyjaśniliśmy kwestie dojazdu i określiliśmy cenę. Mam nadzieję, że już nie będę potrzebował tego rodzaju usług, ale jeżeli jeszcze raz mnie zaleje, to wiem gdzie się odezwać po pomoc.
Mateusz
5/5
Znalezienie wycieku kamerą termowizyjną dla Pana Tomasza nie jest problemem. Pełen profesjonalizm, bo po rozkuciu płytek i wylewki okazało się że wyciek jest dokładnie w miejscu, które wskazała kamera Pana Tomasza. Do tego garść cennych porad. Polecam.
Irek
5/5
4.6/5

Oddział Tomabud osuszanie Jasienica

Oddział Warszawa
Icchoka Lejba Pereca, Wola

Osuszanie domów i mieszkań Warszawa

Firma TomaBud oferuje profesjonalne osuszanie domów, mieszkań i budynków w Warszawie. Proces ten jest niezwykle istotny, gdyż mokre ściany w domu czy mieszkaniu prowadzą do zwiększonych kosztów grzewczych oraz do rozwijania się niebezpiecznej dla zdrowia człowieka pleśni. Podczas czynności, jaką jest odbiór techniczny mieszkania, klienci zobowiązują się do jego utrzymania w odpowiednim stanie, jednak zawilgocone pomieszczenia nie nadaje się do podjęcia żadnych prac. Osuszanie ścian jest zatem bardzo istotnym procesem, dzięki któremu można rozpocząć prace wykończeniowe. Dzięki naszym nowoczesnym metodom oraz wykorzystywanym urządzeniom gwarantujemy dokładne wytrącenie cząsteczek wody ze ścian, posadzek i sufitów. Osuszone mieszkanie zyskuje właściwości termoizolacyjne, a to wpływa na mniejsze koszty związane np. z jego ogrzewaniem. Naturalny proces osuszania mieszkania lub domu po zalaniu mógłby trwać nawet kilka miesięcy – dzięki naszym urządzeniom jest on zredukowany do minimum. Oszczędzacie Państwo niezwykle ceny czas. Zajmujemy się także osuszaniem piwnicy i osuszaniem dachów.

osuszanie mieszkań i budynków po zalaniu w warszawie

Jak wybrać odpowiednią metodę osuszania po zalaniu?

Nasi specjaliści korzystając z bogatego doświadczenia w usuwaniu wilgoci oraz osuszaniu po zalaniach zawsze podchodzą do danego przypadku indywidualnie, dobierając odpowiednią metodę osuszania tak żeby skutecznie doprowadzić zawilgocone lub zalane pomieszczenie do stanu sprzed awarii. W pierwszej kolejności wykonujemy pomiary zawilgocenia oraz staramy się wskazać oraz wyeliminować źródło problemu. Bardzo duże znaczenie na tym etapie odgrywa czas. Najczęstszymi przyczynami powstawania zawilgocenia są zalanie przez sąsiada oraz awaria wodno-kanalizacyjna.

Skuteczne usuwanie wilgoci z mieszkań, domów i budynków

Firma TomaBud zajmuje się profesjonalnym usuwaniem wilgoci z budynków, mieszkań, domów oraz pomieszczeń w Warszawie oraz na terenie okolicznych miejscowości oferując przy tym korzystne ceny. Osuszanie mieszkań, budynków czy domów w przypadku wody pod podłogą (osuszanie podposadzkowe) jest równie istotne. Nadmiar wody dostaje się pod betonową szlichtę oraz w styropian, który się tam znajduje. Bardzo często w tych miejscach prowadzone są przewody instalacyjne i wodno-kanalizacyjne – nadmierna ilość wody może prowadzić do korozji oraz powstania kolejnej awarii. Woda, która dostała się pod podłogę i wsiąkła w styropian nie jest w stanie sama odparować. Osuszanie domów, które wykonujemy, przewiduje również takie sytuacje. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz nowoczesnym urządzeniom gwarantujemy szybkie i skuteczne osuszanie podposadzkowe. Zignorowanie tego problemu może prowadzić do powolnego rozwoju pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla człowieka. Dodatkowo opóźnienia w podjęciu działań osuszania powodować mogą kolejne awarie i dużo większe koszty ich usunięcia.

Na czym polega proces osuszania?

W trakcie procesu osuszania przeprowadzamy niezbędne pomiary wilgotności, sprawdzamy także poziom zawilgocenia ścian. Identyfikujemy źródła zalania oraz szacujemy koszt osuszania zalanych powierzchni. W zależności od poziomu zawilgocenia dobieramy odpowiednie osuszacze powietrza. W przypadku procesu osuszania po zalaniu mieszkania zależy nam żeby zalane mieszkanie w krótkim czasie doprowadzić do stanu pierwotnego. Dobieramy odpowiednią liczbę osuszaczy powietrza tak żeby zapobiec stratom jeżeli chodzi o zdrowie człowieka. Po prawidłowej lokalizacji wycieku  . Jesteśmy ekspertami w zakresie osuszania budynków oraz mieszkań po zalaniu warszawa. Sprawdzamy czy nie doszło do zniszczenia konstrukcji budynku. Jeżeli jest taka potrzeba zapewniamy odpowiednie osuszacze kondensacyjne.

 

Osuszanie ścian Warszawa - Ile trwa? Ile kosztuje?

Czas oraz koszt osuszania ścian zależy od wielu czynników. Zależnie od stopnia zawilgocenia/zalania może trwać od 10 do 21 dni oraz kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za dzień pracy urządzeń osuszających. W procesie osuszania ścian po zalanu najważniejszym czynnikiem jest czas. Szkody powstałe przez nadmierne zawilgocenie lub zalanie potrafią być znaczące. Każda minuta zwłoki powoduje, że nasze straty rosną. W pierwszej kolejności zadbajmy o to, żeby pozbyć się źródła problemu. Czy jest to zepsuta pralka, sąsiad czy uszkodzona instalacja, zadbajmy o to, żeby odciąć dopływ wody. Z każdą chwilą coraz więcej wody wnika w nasze ściany, które gromadzą coraz więcej wilgoci. Do osuszania ścian po zalaniu używamy profesjonalnych osuszaczy oraz wentylatorów. Osuszanie ścian warto połączyć z osuszaniem podposadzkowym. Oferujemy także  ozonowanie pomieszczeń co pomaga w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów.

Osuszanie mieszkania w Warszawie - Sprawdzone Sposoby

Firma TomaBud Warszawa do osuszania mieszkań używa tylko sprawdzonych i skutecznych metod. Dzięki bogatemu doświadczeniu nasi specjaliści są w stanie zadziałać szybko i precyzyjnie. W trakcie zalania woda zwykle dostaje się do wszystkich dostępnych szczelin i może zostać tam na długo powodując wiele problemów dla zdrowia domowników oraz samej konstrukcji budynku. Dlatego w przypadku osuszania mieszkania w pierwszej kolejności lokalizujemy źródło awarii, następnie po przeprowadzeniu pomiarów wilgotności dobieramy odpowiedni sprzęt osuszający oraz metodę osuszania.

Osuszanie z wilgoci w Warszawie

Wilgoć w mieszkaniu czy domu ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie oraz samą strukturę budynku. Nadmiar wilgoci zbierający się w pomieszczeniach odpowiada za powstawanie pleśni, grzybów i innych groźnych dla naszego zdrowia drobnoustrojów. Mogą powodować one:

 • Choroby dróg oddechowych,
 • Alergie,
 • Choroby skóry.

Wilgoć może też być powodem korozji, wykraplania czy hydroskopijności materiałów. Nadmiar wilgoci może mieć też negatywny wpływ na elektronię – m.in. instalacje i urządzenia elektryczne. Dlatego właśnie osuszanie po zalaniu jest tak ważne.
Żeby tego uniknąć powinniśmy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia, natomiast jeśli jest za późno najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z profesjonalną firmą osuszającą tak żeby skutecznie pozbyć się wilgoci.

Wynajem osuszaczy Warszawa

Oprócz samych usług związanych z pomiarami wilgotności oraz osuszaniem oferujemy także wynajem osuszaczy powietrza. Zapewniamy transport urządzeń do klienta gratis. Świadczymy usługi wynajmu osuszaczy przez cały tydzień, również w soboty i niedziele. Zapewniamy fachowe doradztwo w doborze odpowiednich urządzeń oraz możemy dokonać pomiarów wilgotności oraz pomiarów termowizyjnych pomagających zlokalizować źródło problemu z wilgocią. Dzięki profesjonalnemu podejściu gwarantujemy możliwie najszybszy czas oraz optymalnie dobraną metodę osuszania. Zajmujemy się nie tylko osuszaniem mieszkań, oferujemy także m.in. osuszanie podposadzkowe, osuszanie po zalaniu, osuszanie mieszkań, osuszanie budynków. Profesjonalne osuszanie warstw izolacyjnych jest szczególnie istotne w przypadku prowadzonych prac wykończeniowych.

wynajem osuszaczy, osuszanie warszawa

Osuszanie po zalaniu w Warszawie

Profesjonalne osuszanie mieszkań oraz profesjonalne osuszanie budynków po zalaniu lub z wilgoci technologicznej to nasza specjalność. W trakcie procesu osuszania nasi fachowcy skupiają się na kwestiach jak lokalizacja wycieków czy pomiary wilgotności. Wykonujemy także ozonowanie pomieszczeń oraz odgrzybianie ścian za pomocą generatorów ozonu. Sprawdzamy szczelność kolejnych warstw izolacyjnych a w razie potrzeby dowozimy do klienta sprzęt gratis. W przypadku zalania mieszkania należy dokładnie sprawdzić polisę ubezpieczeniową. Zalane mieszkanie może w krótkim czasie spowodować bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Przy zalaniu zależy nam na czasie. Oferujemy fachowe doradztwo oraz dokonujemy niezbędnych pomiarów co pozwala zminimalizować szkody powstałe przez nadmierną wilgoć. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na skuteczne usuwanie skutków zalania oraz szybkie zmniejszenie poziomu zawilgocenia. Stosujemy nowoczesne i profesjonalne osuszacze powietrza co pozwala zmniejszyć ilość wilgoci technologicznej oraz zapewnia niski koszt osuszania.

Firma osuszająca budynki Warszawa

Jako firma osuszająca budynki na terenie Warszawy oraz w okolicach świadczymy także usługi osuszania tarasów, dachów, fundamentów czy podłóg. W ramach świadczonych przez nas usług oferujemy profesjonalne pomiary zawilgocenia pomieszczeń, bezpłatną ekspertyzę, doradztwo oraz wycenę. Do osuszania dachów czy tarasów stosujemy m.in. profesjonalne osuszacze adsorpcyjne, dmuchawy, termowentylatory. Dobór odpowiedniego sprzętu pozwala usunąć problem z wilgocią w sposób szybki oraz fachowy. Zapewniamy też fachowe osuszanie fundamentów i podłóg. Oferujemy kompleksowe usługi osuszania. Naszą pracę rozpoczynamy od dokładnej analizy sytuacji, dokonujemy niezbędnych pomiarów i oględzin miejsca gdzie doszło do zalania, oceniamy skalę zniszczeń oraz dobieramy odpowiednie metody osuszania i urządzenia (osuszacze).

Profesjonalne usługi osuszania po zalaniu Warszawa i okolice

Nasza firma świadczy również usługi w sytuacjach awaryjnych, które mogą zdarzyć się każdemu – zalanie. W skutek np. nieszczelności wodno-kanalizacyjnej, w przeciągu zaledwie kilku godzin w mieszkaniu może pojawić się nawet kilka metrów sześciennych wody. Jej zebranie z powierzchni nie rozwiązuje problemu – woda zostaje bowiem wchłonięta przez ściany, podłogę czy meble. Świadczone usługi osuszania po zalaniu mają za zadanie przywrócić pierwotny stan domu, czy mieszkania w jak najkrótszym czasie. Świadczymy też usługi takie jak odbiór techniczny mieszkania czy termowizja.

Osuszanie na terenie Warszawy i okolic

Jako prawdziwi fachowcy od osuszania nasze usługi świadczymy na terenie całego województwa mazowieckiego, m.in. miasta Warszawa, w dzielnicach takich jak Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów.

Oferujemy także usługi osuszania dla klientów z podwarszawskich miejscowości takich jak Pruszków, Legionowo, Piaseczno, Ząbki czy Nowy Dwór Mazowiecki.

FAQ

Często zadawane pytania

Co mam zrobić kiedy zalało mi mieszkanie?

Po zauważeniu cieknącej wody zalecamy jak najszybciej zlokalizować źródło awarii i postarać się ograniczyć straty. Zależnie od źródła zalania można m.in. zakręcić zawór czy udać się do sąsiada. W następnej kolejności należy udokumentować zalanie mieszkania oraz skontaktować się z firmą zajmującą się osuszaniem.

Kiedy można rozpocząć proces osuszania?

Proces osuszania możemy zacząć dopiero wtedy kiedy mamy pewność, że wyeliminowaliśmy przyczynę zalania. W przeciwnym razie osuszanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Jak długo będzie trwać osuszanie?

Czas osuszania zależny jest od powierzchni zalanego pomieszczenia oraz poziomu zawilgocenia. Określamy bardziej dokładny czas trwania usługi po dokonaniu pomiaru wilgotności.

Ile kosztuje osuszanie po zalaniu?

Koszt osuszania jest zależny od wielkości zawilgoconej powierzchni, czyli od liczby pracujących urządzeń oraz od długości ich pracy.

Czy firma TomaBud dowozi do klienta sprzęt do osuszania?

Firma TomaBud dowozi sprzęt do osuszanie GRATIS (bez dodatkowej opłaty).

firma budowlana warszawa

OSUSZANIE PO ZALANIU

ODBIORY MIESZKAŃ

 • Mateusz
  Mateusz
  2020-07-01
  Google

  Bardzo dobry kontakt i profesjonalnie wykonana usługa. Pan Tomasz pomógł mi z mieszkaniem po zalaniu. Przez telefon dostałem dokładne informacje jak będzie przebiegała taka usługa, wyjaśniliśmy kwestie dojazdu i określiliśmy cenę. Mam nadzieję, że już nie będę potrzebował tego rodzaju usług, ale jeżeli jeszcze raz mnie zaleje, to wiem gdzie się odezwać po pomoc.

 • Piotr
  Piotr
  2020-06-04
  Facebook

  Bardzo polecam usługę wykonywaną przez Pana Tomasza - punktualnie, profesjonalnie i uczciwie. Pan Tomasz pomógł mi przy odbiorze mieszkania, znalazł wszystkie niedociągnięcia i zajął się negocjacjami z inżynierem. Dziękuję za pomoc i za zaangażowanie. Ze świecą szukać takich fachowców w dzisiejszych czasach😁

 • Bytek
  Bytek
  2020-03-04
  Google

  Jestem pełen podziwu dla profesjonalizmu Pana Tomka. Bardzo szczegółowy, dysponujący profesjonalnym sprzętem fachowiec od odbioru mieszkań. Wyłapał rzeczy na które sam nigdy bym nie zwrócił uwagi. Zdecydowanie polecam i cieszę się, że w tak ważnym dniu miałem że sobą tak wysokiej klasy specjalistę.

 • Irek
  Irek
  2019-01-05
  Facebook

  Znalezienie wycieku kamerą termowizyjną dla Pana Tomasza nie jest problemem. Pełen profesjonalizm, bo po rozkuciu płytek i wylewki okazało się że wyciek jest dokładnie w miejscu, które wskazała kamera Pana Tomasza. Do tego garść cennych porad. Polecam.

Nasza ocena:
[Oceny: 54 Średnia ocen: 4.2]
Call Now ButtonZADZWOŃ