Ozonowanie

ozonowanie warszawaOzonowanie to sposób dezynfekcji i odgrzybiania, do którego niepotrzebne jest użycie środków chemicznych, a jedynie ozonu, który jest gazem o silnych właściwościach utleniających i jednym z najbardziej skutecznych znanych środków do dezynfekcji posiadającym unikalne właściwości aseptyczne. Jest to metoda o wiele bardziej skuteczna i dużo szybsza, niż stosowanie silnych środków chemicznych np. chloru, a jedynym produktem reakcji ozonowania jest nieszkodliwy tlen. Zabieg ten jest stosowany do likwidacji nieprzyjemnych zapachów, alergenów, roztoczy, bakterii, wirusów i grzybów. W związku z tym dzięki ozonowaniu chronisz swoich bliskich lub pracowników przed różnego rodzaju infekcjami i jednocześnie pozbywasz się zapachu stęchlizny oraz szybko przywracasz estetyczny wygląd pomieszczeniom.

Ozonowanie budynków i pomieszczeń jest metodą 50x skuteczniejszą i do 3000x szybszą od zastosowania chloru. Już niewielka ilość ozonu zabija szkodliwe mikroorganizmy i niszczy toksyczne związki. Usługa ozonowania wykonywana jest z użyciem specjalistycznych generatorów ozonu, tzw. ozonatorów.

 

Ozonowanie mieszkania i pomieszczeń

Nasze wnętrza, w których żyjemy i pracujemy wypełnione są powietrzem, które z czasem, pod wpływem zwykłego użytkowania ulega różnego rodzaju zanieczyszczeniom. W konsekwencji mogą stać się one uciążliwe, a nawet niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. W naszych domach i miejscach pracy mieszkają także nawet miliony nieproszonych lokatorów np. bakterii, alergenów, zarodników pleśni i grzybów. Mimo regularnego sprzątania i wietrzenia pomieszczeń, groźne mikroby są w wodzie, powietrzu, na naszych meblach, zabawkach, ręcznikach i sprzęcie kuchennym.  Jedynym skutecznym sposobem na całkowite pozbycie się niepożądanych drobnoustrojów, zanieczyszczeń i zapachów jest ozonowanie pomieszczeń oraz całego mieszkania lub domu, które polega na rozmieszczeniu we wnętrzu specjalnych urządzeń, tzw. generatorów ozonu. Podczas swojej pracy wytwarzają one ozon, który wypełnia stopniowo całe wnętrze i oddziałowuje na powietrze w pomieszczeniu, ściany, podłogi, sufit oraz wyposażenie.

Oferujemy ozonowanie:

  • po osobie zmarłej, chorej;
  • po zalaniu lub pożarze;
  • piwnic, strychów, pomieszczeń gospodarczych, garaży;
  • całych domów lub mieszkań;
  • budynków użyteczności publicznej;
  • szkół, przedszkoli;
  • hoteli, restauracji, domków letniskowych;
  • hal produkcyjnych, magazynów, hurtowni;
  • wszelkiego rodzaju pojazdów;
  • klimatyzacji – samochodowej i domowej.

 

Ozonowanie po zalaniu

Gdy nasze mieszkanie ulegnie zalaniu, to przed rozpoczęciem jego remontu należy przeprowadzić dezynfekcję, gdyż nawet najmniejsza ilość wilgoci może spowodować powstawanie grzybów i pleśni, które są źródłem wielu chorób i trudno je potem zwalczyć. Dezynfekcja pozwoli na bardzo dokładne wysuszenie wszystkich elementów wyposażenia mieszkania lub domu i pozbycie się nieprzyjemnego zapachu.

 

Ozonowanie wnętrza samochodu

Poza wyglądem zewnętrznym naszego samochodu, ważne jest także jego wnętrze, o którego stan możemy zadbać poprzez ozonowanie. Ozonowanie samochodu pomaga przywrócić jego świeżość oraz usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy, z trudno dostępnych miejsc, do których samodzielnie nie bylibyśmy w stanie się dostać. Taka metoda skutecznie poradzi sobie także z bakteriami, pleśnią i alergenami. W związku z tym regularne ozonowanie wnętrza auta polecane jest także ze względów zdrowotnych, np. w przypadku posiadanej alergii, gdyż ozon ma silne działanie bakteriobójcze. Firma Toma-Bud posiada specjalistyczny sprzęt umożliwiający profesjonalne ozonowanie wnętrza samochodu, bez względu na model oraz stopień zanieczyszczeń.

 

CENNIK

Samochód = osobowy 50zł/ dostawczy 100zł

Mieszkanie/Dom:

do 40m2 = 200zł

41-70m2 = 300zł

71-130m2 = 400zł

Od 101m2 = indywidualnie

 

Ozonowanie Warszawa i okolice

Nasze usługi świadczymy na terenie miasta Warszawa, w dzielnicach takich jak Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów oraz w miastach: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Mińsk Mazowiecki, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Serock, Jabłonna, Chotomów, Wieliszew, Nieporęt, Tłuszcz, Zegrze, Babice, Brwinów,  Nadarzyn,  Żyrardów, Mszczonów, Tarczyn, Raszyn, Komorów, Łomianki, Błonie.