Tomabud

Osuszanie podposadzkowe
Warszawa

Oferujemy profesjonalne usługi osuszania podposadzkowego (osuszania stref izolacji pod posadzką) na terenie Warszawy i okolic.

Pomiary wilgotności

Przy pomocy bezinwazyjnych urządzeń pomiarowych jesteśmy w stanie szybko zlokalizować źródło zawilgocenia i dobrać najlepszą metodę osuszania.

Lokalizacja wycieków

Dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu, jesteśmy w stanie wykryć wycieki z instalacji Centralnego Ogrzewania oraz Ciepłej Wody Użykowej.

Wynajem osuszaczy

Oferujemy do wynajęcia szeroki wybór osuszaczy kondensacyjnych, wentylatorów oraz maszyn do osuszania warstw podposadzkowych.

osuszanie-posadzki-podlogi-paneli

Kiedy niezbędne jest osuszanie pod posadzką?

Osuszanie stref podposadzkowych jest niezbędne w sytuacji kiedy wilgoć dostanie się pod podłogę. Może się to zdarzyć m.in. w wyniku nieszczelności izolacji lub zalania podłogi wodą. Woda lub wilgoć znajdująca się pod podłogą jest bardzo niebezpieczna dla naszej podłogi czy paneli. Wilgoć bardzo szybko przedostaje się do kolejnych warstw podłogi, skąd usunięcie jej robi się coraz trudniejsze. Nagromadzona wilgoć dostająca się pod listwy przypodłogowe sprawia, że nasza podłoga traci właściwości termoizolacyjne. Dlatego tak ważne jest szybkie zadziałanie w kwestii wykrycia źródła wilgoci oraz odpowiedniego osuszania.

Osuszanie warstw pod podłogą

Wilgoć gromadząca się pod posadzką może bardzo negatywnie wpływać na stan naszej podłogi oraz konstrukcji całego budynku. Materiały, z których tworzone są posadzki powodują, że niemożliwe jest osuszenie posadzki w sposób naturalny. Pozostawienie wilgotnej podłogi samej sobie to tylko proszenie się o większe problemy. W nieosuszonych warstwach izolacyjnych z powodzeniem rozwijają się pleśnie oraz grzyby powodujące nieprzyjemny zapach oraz mogące powodować problemy zdrowotne. Tylko szybka reakcja może ochronić nas też przed remontem generalnym. Wilgoć pod posadzką powoduje nie tylko rozwój szkodliwych drobnoustrojów ale sprawia też uszkadzaniu listw podłogowych, przylegających ścian czy mebli.

 • 100% skuteczność

 • Konkurencyjne ceny

 • Wieloletnie doświadczenie

 • Działamy 24/7

 • Transport urządzeń GRATIS

OSUSZANIE PODPOSADZKOWE - CENNIK

Usługi świadczymy na terenie Warszawy i w okolicach. Powyżej 5 dni wynajmu, dostawa gratis.
 • WYNAJEM SPRZĘTU
 • Osuszacz kondensacyjny od 35 zł/doba netto
 • Maszyna do osuszania warstw podposadzkowych od 200 zł/doba netto
 • wentylator 10 zł/doba netto
 • pomiar wilgotności od 150 zł netto
 • USŁUGA OSUSZANIA
 • Usługa wyceniana indywidualnie w zależności od ilości sprzętu.

Opinie naszych Klientów

5/5
Bardzo polecam usługę wykonywaną przez Pana Tomasza - punktualnie, profesjonalnie i uczciwie. Pan Tomasz pomógł mi przy odbiorze mieszkania, znalazł wszystkie niedociągnięcia i zajął się negocjacjami z inżynierem. Dziękuję za pomoc i za zaangażowanie. Ze świecą szukać takich fachowców w dzisiejszych czasach😁
Piotr
5/5
Jestem pełen podziwu dla profesjonalizmu Pana Tomka. Bardzo szczegółowy, dysponujący profesjonalnym sprzętem fachowiec od odbioru mieszkań. Wyłapał rzeczy na które sam nigdy bym nie zwrócił uwagi. Zdecydowanie polecam i cieszę się, że w tak ważnym dniu miałem że sobą tak wysokiej klasy specjalistę.
Bytek
5/5
Bardzo dobry kontakt i profesjonalnie wykonana usługa. Pan Tomasz pomógł mi z mieszkaniem po zalaniu. Przez telefon dostałem dokładne informacje jak będzie przebiegała taka usługa, wyjaśniliśmy kwestie dojazdu i określiliśmy cenę. Mam nadzieję, że już nie będę potrzebował tego rodzaju usług, ale jeżeli jeszcze raz mnie zaleje, to wiem gdzie się odezwać po pomoc.
Mateusz
5/5
Znalezienie wycieku kamerą termowizyjną dla Pana Tomasza nie jest problemem. Pełen profesjonalizm, bo po rozkuciu płytek i wylewki okazało się że wyciek jest dokładnie w miejscu, które wskazała kamera Pana Tomasza. Do tego garść cennych porad. Polecam.​
Irek
5/5
4.6/5

Oddział Jasienica

Oddział Warszawa
Icchoka Lejba Pereca, Wola

Osuszanie posadzki po zalaniu

Zajmujemy się profesjonalnym osuszaniem posadzki po zalaniu na terenie Warszawy i okolic. Naszych fachowców wyróżnia wieloletnie doświadczenie przy osuszaniu mieszkań, budynków i innych pomieszczeń. Dzięki temu oraz wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu jesteśmy w stanie osuszyć zalaną podłogę szybko i skutecznie.

Usługi osuszania posadzek z wilgoci oraz po zalaniu kierujemy do mieszkańców Warszawy w dzielnicach takich jak Mokotów, Ursynów, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów oraz w okolicznych miastach: Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Józefów, Otwock, Sulejówek, Mińsk Mazowiecki, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Serock.

osuszanie podposadzkowe warszawa

Osuszanie zamkniętych warstw izolacji

Zalana podłoga to powszechny problem występujący w wielu domach czy mieszkaniach. Woda przedostająca się do kolejnych zamkniętych warstw izolacji nieuchronnie prowadzi do wielu problemów. Wilgoć gromadząca się pod posadzką czy panelami niestety nie wyschnie samoistnie. Zamknięte warstwy izolacji powodują niemożność samoczynnego osuszenia ponieważ wilgoć i woda nie mają dokąd uciec. Jeżeli odpowiednio szybko nie zadbamy o profesjonalne osuszenie posadzki możemy doprowadzić do destrukcji posadzki oraz fundamentów a nawet naszego zdrowia. Poprzez gromadzącą się wilgoć pod podłogą tworzy się idealne środowisko do rozwoju grzybów i innych szkodliwych drobnoustrojów. Dlatego tak ważna jest szybka reakcja oraz kontakt z profesjonalistami z firmy osuszającej. Jeśli zostawimy wilgotną podłogę samą sobie czyli zastosujemy tzw. ‘osuszanie naturalne’ to wystawiamy się na ryzyko nie tylko gnicia oraz niszczenia podłogi oraz całej konstrukcji ale także na rozwijanie się szkodliwych pleśni i grzybów budowlanych.

Profesjonalne osuszanie podposadzkowe - TomaBud Warszawa

Firma TomaBud Warszawa oferuje profesjonalne osuszanie podposadzkowe w Warszawie warstw (stref izolacji), które są trudno dostępne. Nasi fachowcy dzięki wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu osuszającego wykonują osuszanie posadzek oraz stref podposadzkowych. Z powodu wilgoci dostającej się pod kolejne warstwy posadzki nasza podłoga traci właściwości izolacyjne. Może powodować to pojawienie się wilgoci na ścianie przy podłodze oraz na suficie w lokalu poniżej. Wilgoć w podłodze może być także powodem mnożenia się insektów.  Wszystkich chętnych do skorzystania z oferty osuszania podposadzkowego zapraszamy do kontaktu.

Osuszanie podposadzkowe Warszawa - Jak to robimy? Dlaczego warto?

Osuszanie podposadzkowe Warszawa to przede wszystkim usuwanie wilgoci spod posadzki (stref izolacji). Usługę osuszania wykonujemy zawsze na najwyższym poziomie. Podposadzkowe osuszanie to usługa z której należy skorzystać w krótkim czasie po zauważeniu zbierającej się wilgoci. W przeciwnym wypadku przywrócenie stanu sprzed szkody będzie bardzo trudne. W codziennej pracy stosujemy profejonalne osuszacze powietrza i pomagamy naszym klientom zarówno jeśli chodzi o osuszania mieszkań, osuszanie ciśnieniowe czy osuszanie budynków czy ściany. Zalanie mieszkania czy wilgoć zbierająca się na ścianach może prowadzić do poważnych uszkodzeń naszych pomieszczeń oraz rozwoju pleśni. W takim przypadku pomocne może okazać się również odgrzybianie i ozonowanie. Nasze osuszacze gwarantują sprawne osuszenie pomieszczenia. Oferujemy przystępne ceny. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

osuszanie podposadzkowe warszawa i okolice

Osuszanie podposadzkowe Warszawa - Metody

Proces osuszania posadzki różni się znacząco od osuszania ścian czy innych miejsc budynku. Poprzez konstrukcję warstw podłogowych osuszanie podposadzkowe jest najbardziej wymagającym rodzajem osuszania. Do odpowiednio wykonanego osuszania wymagany jest profesjonalny sprzęt oraz fachowa wiedza poparta doświadczeniem. Pierwszym krokiem przy wilgoci gromadzącej się pod posadzką jest lokalizacja źródła wilgoci przy użyciu odpowiednich narzędzi. Po określeniu źródła problemu oraz dokonaniu pomiaru wilgotności nasz zespół dobiera odpowiednią do danego przypadku metodę osuszania. Wyróżniamy dwie główne metody osuszania posadzek: metodę nadciśnieniową oraz metodę podciśnieniową.

Osuszanie nadciśnieniem

Metoda osuszania nadciśnieniem (osuszanie w trybie tłoczącym) polega na wtłaczaniu suchego powietrza do warstwy izolacyjnej (wtłaczaniu pod posadzkę suchego powietrza) przy użyciu odpowiedniego urządzenia. Wtłoczone powietrze nasyca się wilgocią a następnie jest kierowane w stronę otworów wylotowych dzięki odpowiednio ustawionemu osuszaczowi powietrza, dzięki czemu uzyskujemy odpowiednią wartość wilgotności.

Osuszanie podciśnieniem (metoda próżniowa)

Metoda osuszania podciśnieniem to odwrotny proces. Polega na odsysaniu wilgotnego powietrza z warstwy izolacyjnej przy wykorzystaniu podciśnienia wytworzonego przez agregat osuszający powietrza. W metodzie podciśnieniowej bardzo istotne jest zastosowanie systemu filtrów tak żeby ani woda ani cząstki stałe nie przedostały się do osuszacza warstw izolacyjnych. Mogłoby to spowodować uszkodzenie urządzenia.

FAQ

Często zadawane pytania

Co mam zrobić kiedy zalało mi mieszkanie?

Po zauważeniu cieknącej wody zalecamy jak najszybciej zlokalizować źródło awarii i postarać się ograniczyć straty. Zależnie od źródła zalania można m.in. zakręcić zawór czy udać się do sąsiada. W następnej kolejności należy udokumentować zalanie mieszkania oraz skontaktować się z firmą zajmującą się osuszaniem.

Kiedy można rozpocząć proces osuszania?

Proces osuszania możemy zacząć dopiero wtedy kiedy mamy pewność, że wyeliminowaliśmy przyczynę zalania. W przeciwnym razie osuszanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Jak długo będzie trwać osuszanie?

Czas osuszania zależny jest od powierzchni zalanego pomieszczenia oraz poziomu zawilgocenia. Określamy bardziej dokładny czas trwania usługi po dokonaniu pomiaru wilgotności.

Ile kosztuje osuszanie po zalaniu?

Koszt osuszania jest zależny od wielkości zawilgoconej powierzchni, czyli od liczby pracujących urządzeń oraz od długości ich pracy.

Czy firma TomaBud dowozi do klienta sprzęt do osuszania?

Firma TomaBud dowozi sprzęt do osuszanie GRATIS (bez dodatkowej opłaty).

firma budowlana warszawa

OSUSZANIE PO ZALANIU

ODBIORY MIESZKAŃ

Nasza ocena:
[Oceny: 18 Średnia ocen: 4.7]
ZADZWOŃ